آخرین وضعیت مناطق زلزله‌زده کرمانشاه/ بازسازی ۱۶۰۰ واحد مسکونی باقی ‌مانده است

جلیل بالایی امروز در جمع اصحاب رسانه در خصوص آخرین اقدامات صورت گرفته در خصوص بازسازی مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه، اظهار داشت: امروز شاهد هستیم که با هزینه‌ای بیش از ۱۱ هزار میلیارد تومان، بازسازی مناطق زلزله‌زده در قدم‌های پایانی خود در حال انجام است.

وی با بیان اینکه بازسازی حدود یک‌هزار و ۶۰۰ واحد مسکونی در مناطق زلزله زده استان باقی‌مانده است، گفت: متاسفانه این واحدها به دلیل مشکلات شخصی، خانوادگی و حقوقی که داشتند آغاز بازسازی آن‌ها ابتدای سال ۹۸ بوده و بیشتر این‌ها قبل از زلزله مالک یک واحد بوده‌اند که الان در حال ساخت دو سه واحد هستند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه تصریح کرد: بازسازی این یک‌هزار و ۶۰۰ واحد طی سال گذشته با تورم و نوسانات بازار اقتصادی ناشی از تحریم مواجهه شده و فعلا در حال ساخت هستند.

وی بخش دومی را که از بازسازی مناطق زلزله باقی‌مانده در حوزه زیرساخت‌ها عنوان کرد و افزود: زلزله ۷٫۳ ریشتری آبان‌ماه سال ۹۶ حدود ۹ شهرستان و بیش از یک‌هزار و ۶۰۰ روستای استان کرمانشاه را درگیر کرد، بنابراین دولت اولویت را بازسازی واحدهای مسکونی مردم اعلام کرد و بعد از آن به بازسازی تاسیسات، واحدهای خدماتی و اداری پرداخت.

بالایی با بیان اینکه تاکنون حدود ۶۹۵ میلیارد تومان در حوزه بازسازی واحدهای اداری و خدماتی هزینه شده است، افزود: برآورد ما این است حدود یک‌هزار میلیارد تومان دیگر برای تکمیل بازسازی زیرساخت‌های اداری و خدماتی در مناطق زلزله‌زده نیاز است تا پروژه‌های بازسازی مناطق زلزله‌زده به اتمام برسد.

وی در پایان با یک جمع‌بندی کلی از روند بازسازی در مناطق زلزله‌زده استان، ادامه داد: حدود ۹۸ درصد بازسازی پایان یافته است، بازسازی واحدهای مسکونی و تغییر منظر شهری در این مناطق واقعا دیده می‌شود، برای ۲ درصد باقی‌مانده هم امیدواریم امسال آخرین سال بازسازی خرابی‌های زلزله مهیب سال ۹۶ باشد.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *