ادامه اجرای طرح فاصله‌گذاری در تاکسی‌ها/تقسیم کرایه نفر چهارم بین ۳ مسافر

علیرضا قنادان مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تهران در گفت‌وگو با خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، درباره افزایش نرخ کرایه‌های تاکسی در پایتخت، اظهار داشت: برچسب‌گذاری کرایه‌های جدید بر روی تاکسی‌ها از روز گذشته آغاز شده و معمولاً این اقدام به صورت تدریجی و طی دو تا سه هفته انجام می‌گیرد.

وی افزود: شهروندان بر اساس برچسب موجود بر روی شیشه تاکسی می‌توانند از نرخ کرایه‌های جدید در سال ۹۹، اطلاع یابند در غیر این‌صورت با مراجعه به سایت سازمان تاکسیرانی می‌توانند از نرخ کرایه‌های سال ۹۹ اطلاع یابند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تهران با اشاره به اینکه حداکثر نرخ افزایش کرایه‌های تاکسی برای امسال ۲۵ درصد و حداقل ۱۸ درصد است، گفت: شهروندان در صورت مشاهده تخلف رانندگان تاکسی و درخواست جهت دریافت کرایه بیشتر می‌توانند گزارشات خود از طریق شماره ۴۸۰۴۸ اطلاع دهند و یا در پایانه‌ها به عوامل کنترل نظارت و گشت سازمان تاکسیرانی مراجعه کنند.

قنادان با بیان اینکه در پایتخت بیش از ۷۰۰ خط تاکسی وجود دارد، گفت: اجرای فاصله‌گذاری اجتماعی در تاکسی‌ها همچنان پابرجا است لذا از شهروندان درخواست داریم که اگر راننده تاکسی بیش از دو مسافر در صندلی عقب سوار کرد، از طریق سامانه ۱۸۸۸ به سازمان تاکسیرانی اطلاع دهند و از سوار شدن بر این تاکسی‌ها نیز بپرهیزند.

وی اعلام کرد: همچنین نرخ کرایه تاکسی که دو مسافر در صندلی عقب سوار کنند بیشتر از قبل اجرای طرح فاصله‌گذاری است به صورتی که کرایه نفر چهارم بین سه مسافر دیگر تقسیم می‌شود.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تهران خاطرنشان کرد: در حال حاضر نرخ پایه کرایه‌ها بر اساس مبنای سه مسافر در تاکسی است که افزایش ۲۵ درصدی متفاوت از آن است.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *