از شلمچه تا چذابه

شور عجیبی از اهواز تا شلمچه سر تا پای مسیر را گرفته است، پرچم های سبز و سیاه و قرمز در میان درخشش سوزنده خورشید سایه اندکی بر سر راهیان حسینی افراشته است ، زن، مرد، کودک اما همچنان به راه خود ادامه می دهند، هیچ کس جلو دارشان نیست، حزن و عشق در چهره هایشان به هم آمیخته، با قدم های بلند و استوار به پیش می روند، گویی می بایست در یوم الموعود فریاد لبیک یا ابا عبدالله سر دهند و با ایشان تجدید عهد نمایند ..

اهواز تا شلمچه و از آن جا تا چذابه به میدان ضیافت زائران ابا عبدالله الحسین (ع) مبدل شده است، پیش از این ضیافت زائران از حدود مرز های عراق شروع می شد اما سال به سال این مسیر با افزایش زائران کیلومتر ها درون مرز های کشورمان گسترش یافته است. اکنون شروع بخشی از این ضیافت بزرگ از استان خوزستان آغاز و تا کربلا به پایان می رسد.
اهالی اهواز قدیم در چذابه نیز چند سالی ست که با تاسیس موکب امام حسین (ع) به خدمتگزاران زائران سیدالشهدا پیوسته اند تا از این الطاف الهی بی بهره نمانند، از هیئت امنای مساجد منطقه گرفته تا بازاریان و کارمندان و کارگران زحمت کش، از رستوران داران تا اهالی منطقه همه و همه آمده اند تا از این عشق عظیم بی نصیب نمانند.

گزارش ارسالی از تیم خدمات زائران حسینی، رستوران بابل و کافه ویو اهواز قدیماشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *