استاندار غیر استاندارد را به این زودی از یاد برده ایم

یادداشت: محمد نبهان


شرایط سیاسی استان خوزستان، آرامش پس از طوفان است، طوفان هایی از نوع عطش، سیل، آتش نیزارها، بیکاری و محرومیت از جنس هفت تپه یی هاست.
منصفانه که به کرسی خدمت استاندار پیشین (شریعتی) نگاهی بیندازیم، نا آرامی های انتخابات بحث برانگیز پنجمین دوره شورای شهر اهواز و ردپای حمایت های مستقیم و پشتیبانی های بی سابقه وی از برخی مدیران نالایق، از تغییرات سریع در برخی از مناصب مهم توسط شخص استاندار، پیش از دو انتخابات بسیار مهم آینده، خود مزید بر علت شده بود.

گویا قرار بر این بود که جریان ناکارآمد و معیوب همچنان در تاروپود ساختمان سست استانداری خوزستان، چنبره زده و روز به روز مردم را نسبت به آینده ای امیدوار کننده باز دارد. دکتر سید کریم حسینی در آستانه تغییر استاندار پیشین با اشاره به تغییر مدیرانی که به‌صورت مستقیم در انتخابات آتی نقش اجرایی خواهند داشت، شائبه جانبداری و ایجاد تردید در سلامت انتخابات آینده را صریحا اعلام کرد.
اما گوش کسی نسبت به حجم نگرانی های جدی از تکرار بحران های گذشته بدهکار نبود.
نکته دیگر سکوت قابل توجه برخی رسانه ها و فعالین اجتماعی – سیاسی در خصوص چنین اتخاذ دیدگاهی از سوی رئیس مجمع نمایندگان خوزستان بود، و چندی بعد در سوی دیگر شعله ور کردن جنجال خبری کوچه بازاری، با نطق های آتشین، نظرها و جملات قصار بعضا مضحک و بی اساس از سوی همان رسانه ها و شخصیت های شناخته شده، بدون پشتوانه علمی و منطقی نسبت به استاندار جدیدی که در اولین گام خود مقتدرانه انتصابات دقیقه نود را لغو و عملا وارد تنش های حاشیه ساز رسانه ای نشد.

با خوانش سطحی فضای سیاسی – اجتماعی خوزستان در این یکی دو ماه گذشته به سادگی درخواهیم یافت، غیر استاندارد نشان دادن استاندار جدید، شاید حربه ای جهت منحرف کردن موقت اذهان عمومی و عدم تمرکز بر غیر استاندارد بودن ریاست جدید سازمان ملی استاندارد ایران بوده است. از این روی امیدواریم همان گونه که عموم فعالین فرهنگی، اجتماعی و سیاسی استان خوزستان منتظر عملکرد موثر استاندار جدید، جناب آقای قاسم سلیمانی دشتکی هستند، در همان حین از همه فعالین فرهنگی، اجتماعی و سیاسی، رسانه ها و نخبگان عزیز انتظار می رود با تمام توان جهت توسعه و عمران این استان همگام با مسئولین گام بردارند.

هر گونه کپی‌برداری از این مطلب، با ذکر نام منبع و مؤلف آن بلامانع است. copyright©

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *