اولویت تزریق واکسن کرونا؛ ناوگان حمل و نقل از قلم افتاده

نویسنده: عارف بنی طرفی؛ رئیس اتحادیه موسسات اتومبیل کرایه اهواز


با اعلام اولویت های تزریق واکسن کرونا باتوجه به سند ملی واکسن و دستور العمل رعایت بهداشت، متاسفانه عدم توجه به برخی از مشاغل پر ریسک، سبب ایجاد نگرانی شدید در این خصوص شده است. اگر چه طبق تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا اولویت را کادر درمان – که حق والانصاف کمترین لطف در حق این مدافعان سلامت است – سالمندان و افرادی با بیماریهای خاص در اولویت تزریق واکسن قرار دارند، اما توجه متوازن و عملکردی پایاپای نیز در اجرای روند واکسیناسیون می بایست مورد نظر باشد، درست است که پاکبانان عریزو زحمت کش در اولیت تزریق واکسن هستند، اما این امکان وجود داشت که ناوگان حمل و نقل عمومی، تاکسی ها و موسسات اوتومبیل کرایه (تاکسی تلفنی) که روزانه حجم کثیری از هم همشهریان عزیزمان را درتمام ساعات روزجابجا می کنند، نیز در کنار آن عزیزان قرار می گرفتند، به گونه ای که در طبقه بندی با سیاست گروه بندی مشاغل بر چند طبقه پرخطر، کم خطر و بی خطر شروع به واکسیناسیون انجام می شد. این نوع نگاه متوازن به این قشر ضعیف می تواند انگیزه و توان دیگری به آنها ببخشد تا در این بحران جمعی نه تنها از آسیب های کمتری برخوردار شوند، بلکه احتمال شیوع این پاندمی را متوقف کنند.
در این میان متاسفانه صنف حمل و نقل عمومی که ارتبارط مستقیم با همه اقشار جامعه را دارند در معرض جدی خطر ابتلا به این ویروس و نهایتا انتشار سریع آن از طریق شبکه حمل و نقل هستند.
رانندگان تاکسی تلفنی که به عنوان ارائه دهنده خدمات حمل و نقل بار مسافر درون و برون شهری به صورت شبانه روزی درحال فعالیت می‌باشند از این امر مستثنی نبوده ودر صفوف اول ابتلا به بیماری کوید ۱۹می باشند.
لذا از رئیس محترم ستا مقابله با کرونا تقاضامندیم به جهت حفظ سلامت رانندگان زحمت کش و نیزبه جهت جلوگیری از انتقال ویروس منحوس، این قشر زحمت کش نیز در اولویت های تزریق واکسن قرار دهیم.

 

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *