با آرپی جی بزنیدشان

نویسنده: حبیب باوی ساجد


یک : سلام(آقای باوی ساجد) وقت بخیر. این لینک برای افرادی که فیلمشان در جشنواره پذیرفته شده ارسال میشه. این پیام برای کارگردان و تهیه کننده هر اثر که در جشنواره انتخاب شده ارسال میشه تا اطلاعات فیلم را تکمیل کنند.
دو : سلام. من حبیب باوی ساجد هستم، لطفأ شما به عنوان روابط عمومي جشنواره مستند سینماحقیقت توضیح بدهید چی باید ارسال کنم؟
_ باید خانم (…) یک هفته قبل باشما تماس می گرفت. ببخشید دیر شد. مستند شما (اهواز؛ بالای پایین شهر) دربخش مستند نیمه بلند مسابقه ی ملی انتخاب شده. یک نسخه از فیلم بازیرنویس، یک نسخه بدون زیر نویس، آنونس فیلم وپوستر را تایک هفته دیگر بفرستید.
سه : اسماعیل سلام. مستندمان به بخش مسابقه ی سینماحقیقت راه پیدا کرد، لطفأ این متریال را بهشان برسان.
چهار : (دوساعت بعد) آقای باوی ساجد سلام. ببخشید یک اشتباه کوچک شده!! مستند شما اتتخاب نشده!! دوستان اشتباه کردند به شما گفتند!

تکمله : از آن جایی که حوصله ی گزارش دادن این مسخره بازی ها را ندارم، باید مختصر بگویم یکی از دلایلی که چندسالی ست کوشش کرده ام، میانه ای با جشنواره های فیلم در داخل نداشته باشم، همین است که اراده ای قوی در میان بسیاری از تصمیم گیرندگان کلان سینمای کشور مبنی برحذف فیلم سازان مستقل است. خب وقتی این اراده خبیث و به خصوص نژاد پرستانه وجود دارد، چه اصراری ست برمشارکت در فستیوال های شان!؟ اشتباه از من بود!! آزموده را آزمودن خطاست.اینان همان هستند که مستند “قلمرنج” را ده سال بایگانی کردند، قرارداد مستند “عدنان غریفی” را درپیش تولید، یک طرفه فسخ کردند، طرح تصویب شده ی “لشکرآباد” را رد کردند، بودجه ی بلاعوض سازمان سینمایی به فیلم های مستقل را از”سامی” دریغ کردند، و.. حالا اما در تازه ترین سیناریوی حذف، فیلم مستند انتخاب شده ات را حذف کردند تا در جشنواره ی سینمای مستند، ردی ونشانی از “رنج جنوب نفتی جهان” نباشد.

پی نوشت : شما نمی دانید که سینما وسینماگران مستقل از نفس نمی افتند. برای حذف شان، با

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.