تاسیس کتابخانه «شهید خرازی» در یک روستای محروم+ فیلم

محسن اسماعیلی مسئول گروه جهادی شهدا در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس درباره این کتابخانه اظهار داشت: مردم منطقه رودبار روستای سیبن با وجود داشتن علاقه‌مندان بسیار از اقشار مختلف به کتاب و کتابخوانی اما از نعمت کتابخانه محروم بودند. از این رو گروه جهادی شهدا تصمیم گرفت تا کتابخانه‌‌ای مجهز را در اختیار جوانان و نوجوانان این منطقه قرار دهد.

وی با بیان اینکه قرار بر این بود تا همزمان با شهادت شهید خرازی این کتابخانه به همت خیرین افتتاح شود، اما انتشار ویروس کرونا مانع از انجام هرگونه برنامه فرهنگی شد، ادامه داد: با توجه به موضوع کرونا و بحث فاصله اجتماعی افتتاح این کتابخانه به تاخیر افتاد، اما این برنامه با حضور جوانان و نوجوانان کتابخوان این روستا روز عید فطر افتتاح شد.

اسماعیلی در بخش دیگری از سخنانش با تشکر از خیرین و ناشرانی که در این اقدام همراه شده و لبیک گفتند، ابراز داشت: در طرح تجهیز این کتابخانه ناشرانی چون انتشارات انقلاب اسلامی، شهید کاظمی، جمکران، سوره مهر، باغ‌موزه دفاع مقدس، مدرسه ، شمع و مه ، مرکز اسناد انقلاب اسلامی و… مشارکت داشتند و البته خیرین هم برای تجهیز رایانه و قفسه‌های کتابخانه یار ما بودند.

مسئول گروه جهادی شهدا در ادامه به مساحت این کتابخانه اشاره کرد و گفت: کتابخانه «شهید خرازی» در منطقه رودبار منطقه عمارلو روستای سیبن در فضایی به مساحت ۲۴ متر و عرضه بیش از دو هزار عنوان کتاب در موضوعات مختلف برای گروهای سنی کودک، نوجوان و بزرگسال دایر شد.

وی در پایان اعلام کرد: گروه جهادی شهدا قصد دارد هر سال یک کتابخانه در مناطق محروم دایر کند.

در ادامه توضیحات دیگر مسئول گروه جهادی شهدا و کلیپی از مراحل آماده‌سازی این کتابخانه منتشر می‌شود:

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *