تذکرات ۱۳ گانه عضو شورای شهر به شهردار اهواز

به گزارش شط پرس و به نقل از وب سایت رسمی شورای شهر اهواز؛ دکتر جاسم موسی پور رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر اهواز در نامه ای خطاب به رییس شورا ۱۳ تذکر به شهردار اهواز داد که عبدالزهرا سنواتی نیز متعاقب ان ،طی نامه ای تذکرات ۱۳ گانه موسی پور را به شهردار اهواز جهت بررسی، رفع و اقدام لازم ارائه نمود.

در ادامه متن کامل تذکرات امده است:

 

جناب آقای سنواتی
ریاست محترم شورای اسلامی کلانشهر اهواز

با سلام
احتراماً موارد ذیل را به عنوان تذکر و ایراد به عملکرد شهردار محترم اهواز حضورتان تقدیم نموده تا به استناد ماده ۸۳ قانون تشکیلات وظایف و انتخابات شورای اسلامی شهر به ایشان منعکس نمایید. لازم به ذکر است عمده این تذکرات پیش از این شفاهاً یا کتبا توسط بنده و برخی دیگر از همکاران مطرح شده ولی متاسفانه یا پاسخی دریافت نشده و یا اینکه اقدامات قانع کننده نبود . این تذکرات و ایرادات به معنای سیاه نمایی و انکار دستاوردهای این دوره مدیریت شهری نیـست همانگونه که در این رابطه بیـش از ۳۰ گزارش عملکردی در صفحـات شخصی بنده موجود می باشد و در این رابطه بارها از تلاش مجموعه شورا ، مدیران و پرسنل خدوم شهرداری تقدیر به عمل آورده ایم . اما برخی اتفاقات آنقدر دارای اشکال است که مانع تذکر قانونی نمی شود. تذکر و سوال حق قانونی شورا است و فی نفسه به معنای استیضاح نیست، لذا با توجه به تکراری بودن اکثر تذکرات امیدوارم در اسرع وقت اقدام لازم انجام گردد و یا پاسخ مناسب خود را به شورا ارائه نمایند .

بدیهی است در صورت قانع کننده بودن اقدامات و پاسخ ها رسماً اقناع خویش را اعلام خواهم نمود ، در غیر این صورت تکلیف قانونی خود را بر اساس قسمی که یاد کرده‌ام در خصوص طرح سوال پیگیری خواهم کرد. از آن به بعد همراهی یا عدم همراهی همکاران محترم  مورد قضاوت مردم قرار خواهد گرفت، این اولین تذکرات بنده نبوده و لذا تاکید می گردد در فاصله بعد از تذکر از هر گونه اقدام نسنجیده و شبهه ناک برای تغییر معادلات و فشار رسانه ای علیه تذکر دهندگان خودداری گردد. چرا که در چنین اقداماتی هیچ برداشتی جز معاملات پشت پرده برای تغییر نظر همکاران نخواهد شد و آسیب جدی به حیثیت نمایندگان مردم و اعتماد شهروندان خواهد زد.

 متن تذکرات به شرح زیر می باشد:

۱– باتوجه به مطالبه فوری شهروندان نسبت به حل موضوع آبگرفتگی ها و اذغان شهردار محترم نسبت به تلاشهای کمیته آب های سطحی شورا متاسفانه در مقطع کنونی عدم حضور معاونین شهردار (عمرانی و خدمات) در جلسات کمیسیون عمران و کمیته آب های سطحی با موضوع حل اساسی مشکل آب گرفتگی ها علی‌رغم دعوت قبلی مورد تذکر جدی می باشد.  همچنین در این رابطه پیرو تاکید  بازرسی کل قوه قضاییه  و نامه مورخ ۲۰/۱۰/۱۳۹۹ شورا تاکنون هیچ اقدامی در خصوص تعیین مشاور طرح جامع آبهای سطحی و معرفی آن به شورا صورت نگرفته است .

۲– تاخیر در تبدیل تفاهم نامه محرومیت زدایی با قرارگاه خاتم به قرارداد و عملیات اجرایی پروژه ها و محدود شدن آن به دو محله قابل پذیرش نیست. اهالی مناطقی مانند ملاشیه، منبع آب، کوی مدرس، گلدشت، کوی علوی، عین دو و… همچنان منتظر اجرایی شدن این قرارداد می باشند.

۳- در حالی که مدیران شهرداری برای زیباسازی یک میدان با هزینه حدود ۴ میلیارد تومان اهتمام خاصی دارند اما متاسفانه پروژه جاده خطرناک منطقه محروم کوی علی آباد که با پیچهای خطرناک خود سالانه کشته و مجروح میدهد با هزینه کمتر از ۲میلیارد تومان و علی رغم تعهد کمک شرکت نفت، از بازدید ها و گزارشهای شهردار محترم محروم است. همچنین عدم حل مشکلات پروژه زیر گذر زعفرانیه به پردیس مورد تذکر می باشد.

 ۴- باتوجه به سیاست شورا مبنی بر محله محوری و کمبود منابع، اصرار شهرداری مبنی بر کلنگ زنی و احداث تقاطعی جدید با هزینه چند صد میلیاردی و دعوت از یکی از کاندیدهای محترم احتمالی ریاست جمهوری برای کلنگ زنی در روزهای آینده، آن هم در آخر دوره که هزینه ها چند برابر شده و در حالیکه با یک دهم این مبلغ می‌توان چهره یک محله را تغییر داد و با راهکارهای جایگزین و بهره گیری از علم ترافیک و افزایش ناوگان حمل و نقل عمومی، از کارهای تبلیغاتی در آخر دوره جلوگیری شود و تمرکز براتمام پروژه‌های نیمه تمام و رسیدگی بیشتر به وضعیت عمومی محلات مورد توجه قرار گیرد. به طور کلی نسبت به عدم رعایت اولویت ها در پروژه ها طبق بودجه مصوب تذکر داده می شود.

 ۵– عدم جمع آوری تصرفات غیرقانونی و فنس کشی های بدون پروانه آن هم در بستر رودخانه در ساحلی کیانپارس و با کاربری های فرهنگی و یا فاقد کاربری مسکونی علی رغم تذکرات قبلی مورد تذکر جدی می باشد.

 ۶– انتصابات لحظه ای در مدیریت سازمانها بدون تشکیل جلسات شورای سازمان خلاف ضوابط میباشد.(ماده ۱۰ اساسنامه سازمان ها)

۷– عدم تعیین تکلیف پروژه های فرهنگ سراهای ملاشیه و آخرآسفالت و عدم ترمیم زمین های چمن مصنوعی، دارای ایراد و مورد تذکر جدی میباشد. همچنین وضعیت مبهم پارک بانوان باعث نارضایتی گردیده است.

۸– موضوع تکراری جمع آوری صحیح سگ های بلاصاحب و خطرات آن برای شهروندان.

۹– عدم دفن صحیح پسماند و زباله ‌سوزی‌های مکرر در سایت صفیره و آسیب های تنفسی برای شهروندان آن ناحیه و مسائل زیست  محیطی مورد تاکید و تذکر می باشد.
۱۰– حذف دیدارهای عمومی شهردار محترم و عدم وجود برنامه منظم در ارتباط چهره به چهره با شهروندان مورد تذکر جدی می باشد.  (از جمله عدم حضور در میز خدمت نماز جمعه)
۱۱– وضعیت اسفناک خدمات رفت و روب شهر در مناطق مختلف شهرداری به جهت عدم اجرای تعهدات توسط پیمانکاران و عدم نظارت صحیح و مدیریت نامناسب نیروی انسانی مورد تذکر می باشد.(تجهیزات و نیروی انسانی حجمی مورد تعهد پیمانکاران در میدان با مفاد قرارداد همخوانی ندارد)هر چند تراکم مشکلات از دوره های قبل است ولی شهردار محترم جهت برون رفت از این بحران باید اقدامات لازم را انجام دهد.
۱۲– عدم تعامل منصفانه با رسانه ها و برخوردهای نسنجیده و سلیقه ای با رسانه ها و افراد منتقد مورد اعتراض می باشد.
۱۳– عدم تحقق بودجه های فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی طبق بودجه مصوب و عدم رعایت نسبت در هزینه کرد بودجه تحقق یافته مورد تذکر می باشد.

والسلام علی من تبع الهدی

 جاسم موسی پور
عضو شورای اسلامی کلانشهر اهواز

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *