درهای قدیمی ترین مسجد اهواز در ماه محرم و صفر بسته خواهد بود

به گزارش شط پرس؛ برگزاری مراسم دهه محرم سال ۱۳۹۹ در قدیمی ترین مسجد اهواز به دلیل شیوع بیماری کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی جهت همیاری با مدافعان سلامت و نیز برای قطع راه های انتقال این ویروس منحوس منتفی اعلام شد.
علی عامری هیئت امناء و وکیل حقوقی مسجد شیخ نبهان در گفتگو با خبرنگار شط پرس با تاکید بر حساسیت های ویژه و مسئولیت اخلاقی که بر گردن خادمین امام حسین (ع) در قِبال حفظ سلامت مردم وجود دارد، در مسجد شیخ نبهان (اول) جلسات متعددی در این خصوص برگزار شد که با جمع بندی خوب رو به شد. وی ازعدم برگزاری مراسم محرم خبر داد و افزود: امیدواریم این ویروس منحوس با همیاری همه عزیزان و رعایت نکات بهداشتی ازبین برود، از آن جایی که این مسجد در منطقه اهواز قدیم از جایگاه ویژه ای در نزد محبین اهل بیت برخوردار است، لذا این احتمال می رود در دهه محرم بیش از حد گنجایش خود پذیرای جمعیت باشد و با توجه به این که این مسجد پایگاه اصلی افراد مسن و سالخورده در منطقه است، تصمیم بر لغو مراسم از سوی گردانندگان و خادمین ابا عبدالله اتخاذ گردید.

این امر پس از جلسات متعدد ما بین هیئت امناء مسجد شیخ نبهان، هیئت عزاداران حسینیه حاج احمد عامری و شورای شیخ نبهان به توافق نهائی انجامید.

مسجد شیخ نبهان اول قدیمی‌ترین مسجد اهواز به حساب می‌آید. قدمت ساخت این مسجد به اواسط قرن ۱۱ هجری قمری بازمی‌گردد. این بنا در لیست آثار ملی ایران و زیر نظر سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خوزستان است. یکی از جاذبه‌های جالب مسجد شیخ نبهان اول، بدون مناره بودن آن است.

اشتراک گذاری:

۲ دیدگاه برای “درهای قدیمی ترین مسجد اهواز در ماه محرم و صفر بسته خواهد بود”

  1. با سلام. عنوان مقاله مسجد … در محرم و صفر بسته خواهد ماند، جوری انتخاب شده که انگار به خاطر بسته شده مسجد ناراحت است و دریغ می خورد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *