روز ملی روستا و عشایر در روستای حنیشیه

۱۵ مهرماه توسط شورای فرهنگ عمومی کشور و با هدف تکریم فرهنگ روستا و برجسته نمودن نقش روستائیان در فرایند توسعه، در تقویم کشور بنام روز ملی روستا و عشایر نامگذاری شده است.
به همین مناسبت ۲۰ مهرماه در روستای حنیشیه‌ی خرمشهر با همکاری مشترک فرمانداری، بخشداری‌ها و اداره‌ی میراث فرهنگی شهرستان خرمشهر همایشی جهت بزرگداشت این روز مهم، برگزار شد.
نقش روستا و روستائیان کشور در هر دوره و زمانه‌ای به‌ویژه در زمینه‌ی توسعه و رشد اقتصادی و صنعت گردشگری منطقه، نباید نادیده گرفته شود. لذا برگزاری همایشها و برنامه‌ها در چنین روزی می‌تواند به توسعه و ترویج فرهنگ روستایی و عشایری و همچنین شناسایی ظرفیتهای گردشگری روستایی کمک شایانی نماید.
به گزارش شط پرس در این همایش که با هدف معرفی ظرفیتهای گردشگری روستاهای خرمشهر برپا شده بود، صنایع دستی، مواد غذایی بومی و محصولات کشاورزی روستاها برای عرضه به نمایش گذاشته شد. در کنار عرضه‌ی محصولات از میهمانان با غذاهای بومی و قهوه‌ی عربی همراه با آداب و رسوم خاص این نوشیدنی سنتی که بخشی از میراث معنوی منطقه نیز محسوب می‌شود، در موکبی به مناسبت ایام سوگواری امام حسین(ع)، پذیرایی بعمل آمد.
بخش دیگری از این همایش به معرفی پژوهشهای انجام شده در حوزه ی گردشگری روستایی اختصاص داشت که با نمایش این فعالیتها بصورت تابلوهایی، انجام پذیرفت.

یکی دیگر از برنامه های جنبی همایش برگزاری مسابقه‌ی نقاشی با موضوع روستا برای کودکان روستایی بود.
در نهایت از فعالان حوزه‌ی گردشگری، صنایع دستی روستایی و خانواده ی معزز شهدا توسط فرمانداری ویژه ی شهرستان خرمشهر تقدیر بعمل آمد.

 

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *