سَراب خوشبختی

بهتر است ابتدا این مقاله را با طرح یک پرسش شروع کنیم …
رابطه با یک مرد متاهل چگونه است؟

تمام روابط در بهترین حالت یک نوع چالش هستند،اما اولویت دوم زندگی یک مرد بودن می تواند مجموعه ای از مشکلات جدید را به ارمغان بیاورد. پس قبل از اینکه قلب خود را به یک مرد متاهل بدهید این متن را با دقت بخوانید.
متاسفانه موضوع دوستی با مردان متاهل به عنوان یک پدیده اجتماعی گریبانگیر بعضی از خانم‌های مجرد و مطلقه شده و در حقیقت یک آسیب اجتماعی است. درخور ذکر است که ارتباط دختر با مرد متأهل، خلاف شرع و حرام است. با این حال گرفتار شدن در دام زیاده خواهی بعضی مردان، قرار گرفتن در جایگاه همسر دومی و چندمی و سوء استفاده بعضی مردان از زنان برای نیازهای غیرطبیعی در قالب ارتباط‌های مخفی که به هیچ وجه مشروع و منطقی نیست، واقعیتی است که در جامعه مشاهده می‌شود و به شدت نیازمند هشدار به خانواده هاست.
سوال خیلی ساده‌ای که می‌خواهم بپرسم این است که آیا برای خودتان ارزش و احترام قائل هستید؟ و آیا واقعاً می‌دانید مرد‌های مجرد خوبی هم هستند که بتوانید با آن‌ها ارتباط برقرار کنید پس چرا باید وقتتان را با دوست شدن با یک مرد متاهل تلف کنید.
آدم‌ها همیشه از اشتباهاتشان درس می‌گیرند و می‌توانند این درس‌ها را به همدیگر هم منتقل کنند. اما به خاطر یک رابطه کوتاه مدت عاشقانه،همه زندگیتان را به خطر می‌اندازید. پس عاقل باشید و از این رابطه بیرون بیایید و دیگر هیچوقت هم پشت سرتان را نگاه نکنید. اگر می‌خواهید معنا و مفهوم عشق و زندگی را به خودتان یادآور شوید، فقط کافی است بدانید که در همچنین رابطه‌ای آن را پیدا نخواهید کرد.

_ ارتباط های بی تکیه گاه

عامل اصلی این پدیده تنهایی و کمبود محبت دختران در محیط خانه و رعایت نکردن بعضی اصول اخلاقی توسط زنان در ارتباط‌های اجتماعیشان، بالا رفتن سن ازدواج، سختگیری‌های افراطی و غیر اخلاقی از جمله عوامل برجسته و تاثیرگذار در این باره است.
از سوی دیگر، نیاز شدید برخی دختران مجرد و زنان مطلقه به تکیه‌گاه و حامی از میان مردان باعث می‌شود که در مقابل جنس مخالف، قاطعیت خود را برای مخالفت با برقراری ارتباط از دست بدهند و به این نوع ارتباطات تن دهند که در نتیجه ضعف اراده و ضعف شخصیتی بانوان یکی از عوامل اصلی شکل گیری چنین ارتباط‌هایی است. خانم هر چقدر هم اعتماد به نفس بالایی داشته باشد و احساس استقلال کند، اما غریزه و نجوای دلش چیز دیگری می گوید. او دوست دارد که دوست داشته شود. او دوست دارد سرش را روی شانه های مردی بگذارد و از خاطرات عاشقانه اش داستان سرایی کند. او دوست دارد جایی در قلب کسی داشته باشد. اما در میان این همه دروغ و فریب کاری درعشق، دختر امروزی با این همه رنگ و لعاب، به دنبال مرد رویاهایش می باشد. شاید پسرهای مجرد مرد نما دیگر بوی مردانگی نمی دهند و تنها پناه این دختران دلخسته، مردان متاهلی باشند که هم تجربه دارند و هم علم دلبری را.

_ سَراب خوشبختی

دوستی با مرد زن دار بیشتر حسرت می آورد تا آرامش!! دیر یا زود شما وابسته می شوید و تقاضای ماندن های بیشتر و وقت گذارنی بی قید وشرط برای شما تبدیل به آرزو می شود. حسرت اینکه هر وقت خواستید با هم باشید. مرد متاهل چیزی را از دست نمی دهد. او خانواده ای دارد و لحظات عمدۀ خود را با خیال راحت با آنها می گذراند و این شما هستید که حسرت هر ثانیۀ با هم بودن، روی دلتان سنگینی می کند. احساس، برنامه ریزی و وقت شناسی سرش نمی شود. شما می دانید دیر یا زود باید غزل خدا حافظی را بخوانید و در این مسابقه جایگاهی جز نفر دوم ندارید. ولی نفستان می گوید بمان! بمان و انتقام این همه سختی و تنهایی را بگیر. در بهترین حالت اگر برنده شوید و مرد رویاهایتان از همسر خویش جدا شود، چون شما حاصل یک خیانت بودید به راحتی احتمال خیانت مجدد برای شوهر خائن وجود دارد. از سوی دیگر اثرات منفی افکار آن زن بیچارۀ شکست خورده قطعا سایه سنگینی را بر وجدان شما خواهد افکند.

_ تنوع طلبی

خب بر کسی پوشیده نیست که مردان بعد از ازدواج ممکن است دچار دلسردی از ازدواج شوند و یا اینکه همسرشان مثل سابق برایشان جذاب نیست. و کم کم روابط احساسی و جنسی آنها رو به سردی می رود.
زنی که او هم به نوبه ای مقصر است و دیگر حوصلۀ خود آرایی و طنازی برای شوهر خود که با کوله باری از خستگی وارد خانه می شود را ندارد.
شوهری که استرسهای جامعه از یک سو و دختران رنگارنگ شهر از سوی دیگر او را به فکر وا می دارد. چرا باید به همسر خسته و بی انگیزه خود وفادار باشم؟ چرا باید زیرآبی نروم؟ یک بار که هزار بار نمی شود !! و…

_ آیا ارزشش را دارد؟

از دختران یا زنان مطلقه‌ای که با مردان متاهل ارتباط دوستی برقرار کرده‌اند، خواسته می‌شود که با واقع بینی به مسائل ذکر شده، فکر کنند که آیا مردی متاهل و خانواده دار که معلوم نیست، واکنش اطرافیان و همسرش بعد از اطلاع از این ارتباط با شما چه باشد، صلاحیت یا ارزش این را دارد که شما به او دل ببندید، علاقه پیدا کنید، خودتان را برای او هزینه کنید، سرمایه گرانمایه جوانیتان را برای او تلف کنید و به خاطر او بهترین دوران زندگیتان را نابود کنید و فرصت و شانس ازدواج را از دست بدهید؟!

_ مرد متاهل همسرش را ترک نخواهد کرد..

آیا می‌دانید که کمتر از پنج درصد مردان در واقع همسران خود را به خاطر زن دیگری ترک می‌کنند؟ حتی اگر او به شما بگوید که زندگی با همسرش نا امید کننده است، او را دوست ندارد و یا او را ترک خواهد کرد. این ممکن است به دلایلی همچون پیامد‌های مالی مربوط به طلاق، اعتقادات مذهبی وی، علاقه اش به حفظ بنیان خانوادگی اش باشد یا این که او هنوزهم به همسرش علاقه‌مند است، هر چند خلاف آن را بگوید؛ بنابراین مهم نیست که او چند بار گفته است که می‌خواهد همسرش را ترک کند، تو باید بدانی که این‌ها تنها بازی با کلمات است.

_ پنهان کاری مرد متاهل در رابطه

اگر مردی شما را بخواهد، پنهان کاری نمی‌کند. وقتی روز به پایان می‌رسد، هر کسی به سمت چیزی که از صمیم قلب می‌خواهد می‌رود. مردی که شب‌ها را در کنار خانواده و همسرش میگذراند، زندگی خود را دوست دارد و شما تنها یک میان وعده برای وی محسوب میشوید. اگر او بخواهد باقی عمر خود را با شما به اشتراک بگذارد؛ برایش پیامد‌ها و هزینه‌های آن اهمیت ندارد و مایل است زندگی خود را بخاطر شما تغییر دهد؛ بنابراین اگر تصمیم گرفتید او را ترک کنید، او به سادگی شما را با شخص دیگری جایگزین خواهد کرد.
ممکن است مرد مورد علاقه تان شما را قانع کند که شرایطش را درک کنید. اما یک لحظه جای خود را با وی عوض کنید. تصور کنید که با مردی ازدواج کرده اید که واقعا دوستش ندارید و یا اصلا رابطه جنسی ندارید. سپس با یک مرد شگفت انگیز آشنا می‌شوید و می‌خواهید احساستان را با وی به اشتراک بگذارید. در این شرایط آیا با همسرتان که هیچ احساسی به وی ندارید، خواهید ماند؟
به همین سادگی. مردی که واقعا شما را بخواهد و برای شما ارزش قائل باشد ، شما را مخفی نخواهد کرد.

پس اگر به واسطه کار یا موقعیت هایتان با مرد متاهلی در ارتباط بودید ، یک سری حد و حدود برا خودتون در نظر بگیرید …هیچ وقت به خودتان اجازه ندهید که به یک مرد متاهل نزدیک شوید اگر اون آقا متاهل بودن و متعهد بودنشو فراموش کرد شما یادآوریش کنید.
زندگی همه اش معامله است. از هر دستی بدهی از همان دست پس خواهی گرفت. شما که زندگی یک نفر را به نابودی کشاندی، توقع بیجاییست در انتطار خوشبختی برای خود چرتکه بیندازی!

 

اشتراک گذاری:

یک دیدگاه برای “سَراب خوشبختی”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *