سیستمی با مدیریت معیوب

نویسنده: احمد سلامات


مدیران ناكارآمد به دلیل نداشتن دانش و تخصص لازم، مغرور بودن و خودخواهی، منفعت‌طلبی شخصی، انحصارطلبی و فراهم نكردن نظام‌های اطلاعاتی و تصمیم‌گیری نامناسب در بيشتر موارد مرتكب تصمیم‌های اشتباه و نابخردانه و شاید هم مغرضانه می‌شوند كه هزینه‌های زیادی را به مجموعه‌ی تحت مدیریت آنان وارد می‌كند. اگر تصمیم‌های نادرست این گونه مدیران آغازگر چرخه‌ی معیوبی نیز باشد؛ در اين صورت اثرات منفی و مخرب این تصمیم‌ها بیشتر و بیشتر خواهد شد تا حدی كه می‌تواند به بحران و یا نابودی سیستم منجر شود.

خوزستان با بحرانی از بی‌اعتمادی و ناامیدی در اکثر بخش‌ها روبه‌رو است؛ بحرانی که نشانه‌ای از کاهش در آن دیده نمی‌شود. دلایل متعددی پشت این احساس نارضایتی وجود دارد؛ از یک طرف افزایش رشد انتصابات بین حلقه‌های نزدیک مسئولین، لابی در کافی‌شاپ‌ها و رستوران‌ها با طعم کباب و تملق، استخدامی­‌های فله­‌ای­ رابطه­‌مند که نهایت شهردار یک کلانشهر که بسیار راحت به قوم شریف عرب توهین می‌کند، از نشانه‌های دیگر تخریب زیست محیطی، بحران آب، ناتوانی مدیران در حل حتی کوچک‌ترین مشکلات شهری، هدررَفت منابع استان، عدم گردش نخبگان و به‌طور کلی فساد (هم از نوع تغذیه‌کننده و هم از نوع تغذیه‌‌شونده) و سوء‌ استفاده از مناصب دولتی در راستای منافع شخصی گویای این مهم است، که مدیریت استان به خصوص در دو دهه‌ی اخیر (به خاطر تصمیمات مافیاگونه­‌ی جناحی و قومی) وارد یک چرخه‌ی معیوب یا دور باطل مدیریتی چندین ساله شده است و از طرف دیگر با چنین فساد موریانه­‌گونه­‌ا­ی اولاً؛ استان را دیگر بدین­‌گونه نمی­‌توان اداره کرد و دوماً؛ “نخبه­ کشی” غیر جبران ناپذیری به همراه خود داشته و تاکنون هم دودش فقط به چشم مردم و این همه جوان تحصیل­‌کرده‌ی بیکار رفته است.

با توجه به کش‌و‌قوس‌های فراوان چندماهه، سؤال بسیاری از افراد این است، که چرا در ارگانی مانند شهرداری اهواز، بعنوان یک هدف برای مقاصد سیاسی تعیین می‌شود؟

سیستم بسیاری از شهرداری‌ها معیوب است و‌ این امر دلایل متعددی دارد. یکی از آن دلایل، چارت‌سازی بسیار راحت بعضی از مسئولین و استخدام فله‌ای و در نهایت انتصابات بدون رزومه که شاهد آن هستیم؛ به‌طور مثال یک کارمند از گذشت مدتی کوتاه از استخدامش می‌گذشت، که به‌عنوان مدیر یکی از مناطق اهواز می‌شود و سپس با گذشت اندک‌ مدتی به مدیرکلی استانداری منصوب می‌شود و این رویه باعث ناهنجاری‌های وسیع در مدیریت کلانشهری می‌شود. در قسمت دوم استفاده از منابع مالی شهرداری برای رسیدن به اهداف سیاسی و انتخاباتی بعضی از مدیران و تحویل کارهای پیمانکاری و ترویج پیمانکاری سیاسی شده است؛ این تنها بخش کوچکی از وضع فعلی است.

بر اساس یک اصل مدیریتی هر سیستمی برای استمرار حیات و چابکی خود نیازمند مدیران باتجربه، متخصص و مجهز به علم روز و ایده‌های­ نو است. در غیر این‌صورت زمینه باندبازی و مافیا فراهم خواهد شد و در تجربه هم ثابت شده، که چنین سیستمی تاکنون محکوم به زوال بوده است.

مدیریت معیوب تا کنون به سطح کلان رسیده؛ جایی که مسئولین استان به خصوص استانداران بر اثر فشاری که بر آن‌ها وارد می­‌شود، معمولا مدیران استانی را بر اساس شایستگی منصوب نمی­‌کنند و هر موقع هم در برابر چنین خواسته­‌های نامعقول جناحی خواستند مقاومت کنند، به تنش منجر ­شده است. از طرف دیگر با توجه به محرومیت و سطح توقع مردم و همچنین جغرافیای خاص فرهنگی، قومی و جناحی استان، نمایندگان مجلس متقابلا هم تحت فشار بوده و هستند. با ابزار رسانه، زمینه‌ی اختاپوسی چندین­‌ساله‌ی این چرخه‌ی معیوبِ مدیریتیِ پوپولیستیِ بله‌قربان­‌گویِ شومن­‌های سیاسی و اما نخبه­‌کش را در استان فراهم و دائما بر ناکارآمدی آن‌ها سرپوش می­‌زنند.

 

هر گونه کپی‌برداری از این مطلب، با ذکر نام منبع و مؤلف آن بلامانع است. copyright©

اشتراک گذاری:

یک دیدگاه برای “سیستمی با مدیریت معیوب”

  1. سلام خدمت مدیریت شط پرس مجله خوب من همیشه مطالب زیبای اقای احمد سلامات رو میخونم ایشان از نویسندگان خوب استان است که بشکل صحیح بدور از حواشی الام مردم رو به مخاطب رسانده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *