“شارع العباره” ملاثانی در مرحله اجراء قرار گرفت

پس از کش و قوس های فراوان و پیگیری مستمر دادستان، شورا و شهردار ملاثانی در نهایت بعد از انجام تشریفات اداری و انجام مناقصه کانال روباز “عباره” که از نظر زیست محیطی و بهداشتی مشکلات زیادی را برای شهروندان ایجاد کرده بود به یک مکان مناسب تفریحی تغییر خواهد کرد.

ملاثانی با جمعیتی بالغ بر ۲۱ هزار نفر بعنوان مرکز شهرستان باوی است که حلقه اتصال چندین روستا از مسیر عنافجه و مناطق اطراف است ،
این شهر در ۲۵ کیلومتری شهر اهواز و در امتداد شرق رود کارون قرار گرفته‌است که در چند سال گذشته با استقرار ادارات و سازمان ها و بهره مندی از مرکزیت شهرستان پیشرفت قابل توجهی را کسب کرده است.

“عباره” یا کانال روباز خیابان اول ملاثانی به طول ۳ ونیم کیلومتر دارای پیشینه تاریخی است که نام “شارع العباره “در تمام منطقه شهرت خاصی دارد، که در سال های گذشته جهت آبرسانی به زمین های کشاورزی شرق ملاثانی و ابیاری بهتر احداث شد و هم اکنون با گذشت چندین سال و درخواست های مکرر مردم قرار است به همت مجری طرح یعنی شهرداری ملاثانی به یک مکان مناسب تفریحی ، گردشگری نیز تبدیل شود.

احداث پارک با امکانات مناسب ،چمن مصنوعی همچنین زمین ورزشی چند منظوره و مسیر پیاده روی خانوادگی ، کاشت گل های فصلی جهت زیبایی و نشاط در قسمت فضای سبز از جمله برنامه های شهرداری ملاثانی جهت استفاده از فضای موجود و تغییر جلوه نا مناسب فعلی و پویایی شهر است که در اینده ای نزدیک به اتمام خواهد رسید.

جهت استفاده بهتر از فضای موجود و همچنین وضعیت جوی استان اقدماتی جهت تغییر هوا به وسیله اب موجود قرار گرفته است در همین رستا پیش بینی شده است با احداث تعدادی اب نما و اقدامات مناسب در قسمت زیباسازی اضافه شود تا پروژه ای شایسته و در خور شهروندان شریف ملاثانی به سرانجام برسد .

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *