عَلِگ

عَلِگ، به نوعی از انواع پخت سنتی ماهی، در اهواز قدیم می گویند، همانطور که می دانید ماهی صبور ماهی فصلی ست این ماهی دو سوپر آروارهٔ بالایی دارد و پشت سر پوش آب ششی آن ها یک لکه سیاه وجود دارد که به دنبال آن لکه‌های کوچکتری قرار گرفته‌است.
شباهت این ماهی با نوع دیگری بنام پیکو مشکل است اما به دلیل رنگ خاص ماهی صبور که متمایل به آبی و شکل بدنی آن و نوع زاویه چشمها قابل تشخیص است، ماهی پیکو خارهای زیادتری دارد.
صبور از قدیم الایام – در اهواز قدیم – بسیار مرغوب و پرطرفدار بوده است. سابقه صید این نوع ماهی در رود کارون وجود داشته است و یکی از غذاهای میراثی این منطقه به شمار می آید.
دو شیوه پخت برای صبور وجود دارد، شیوه اول حشوی سبزی و تمرهندی می باشد که بسیار محبوب و معروف است، اما آن چه که امروز می خواهیم آموزش دهیم، شیوه خاص پخت صبور در منطقه اهواز قدیم است که برای خیلی از هم وطنان عزیزمان و نیزهمشهریانمان می تواند جذاب به نظر بیاید.
از این روش سنتی می توان از ماهی هایی که گوشت سفتی دارند، نیز جهت پخت استفاده کرد.

مواد لازم:
ماهی صبور درشت
سیر یک بوته
پیاز درشت یک عدد
کشمش صد گرم
خلال بادام یا مغز گردو صد گرم
تمر هندی یک و نیم بسته
شیره ی خرما به میزان ذائقه

طرز تهیه:
اول پیاز و سیر رنده شده را با مقداری روغن تفت می دهیم تا کمی طلایی شود اکنون زردچوبه ادویه, دارچین , نمک و فلفل سیاه اضافه می کنیم میزان ادویه کاملا بستگی به ذائقه ی شما دارد .
حالا کشمش و خلال بادام را که حداقل ده دقیقه در آب ولرم خیس کرده ایم را اضافه کرده کمی تفت می دهیم.
مواد بالا باید کمی سرد شود حالا ماهی را که از کمرماهی شکافته ایم باز کرده و مواد حشو را درونش می گذاریم سپس می بندیم و با برگهای درخت نخل خوب پیچانده و گره می زنیم تا ماهی باز نشود اکنون در ماهیتابه ای که گنجایش,ماهی کامل را داشته باشد روغن می ریزیم و دوطرف ماهی را کمی سرخ می کنیم حالا وقت اضافه کردن تمر هندی است که از قبل هسته های آن را گرفته ایم و کمی با آب رقیق کرده ایم
تمر هندی را اضافه می کنیم و شیره ی خرما را هم بسته به ذائقه خودتان به هر میزانی که دوست دارید شیرین یا ترش باشد اضافه کنید.
درب ماهیتابه را بگذارید تا ماهی آرام آرام در تمر هندی بپزد اگر از کشمش و خلال بادامتان چیزی اضافه مانده بود در آب تمر هندی بریزید تا با ماهی بپزد. این نوع پخت صبور یا انواع ماهی در کنار برنج . بسیار لذیذ و خوش طعم خواهد بود امیدوارم در کنار خانواده از این دستور قدیمی و سنتی لذت ببرید

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *