غذا های سریع

صرف ناهار در زندگی مدرن همانند وقفه ای ست در میان شلوغی زمان و معیشت روزانه انسان ها ، هر کشوری این وعده را به شیوه های خاص خودش تعریف می کند ، مدت زمان صرف ناهار و وقتی که برایش صرف می کنند در مناطق مختلف در این کره خاکی کاملا بایکدیگر متفاوت است .

به طور مثال در امریکا ، بیشتر افراد وقت صرف  ناهارشان بین ۱۵تا۳۰ دقیقه است این درحالی ست که در فرهنگ مردم فرانسه این زمان به ۴۵ دقیقه نیز می رسد ، در ایران زمان صرف ناهار از نیم ساعت تا یک ساعت متفاوت است ، این مدت زمان ، از دید عموم مردم وقت مناسبی را جهت قرارهای کاری وگپ وگفت های روزانه ایجاد می کند. در ایران برای اینکه بتوان از این وقت محدود به خوبی استفاده کرد عموما سعی میشود از غذاهای سریع الپخت استفاده کرد.

در زیر به تاریخچه سس الفردو و طرز تهیه آن اشاره خواهد شد. این ترکیب غذایی را میتوان به عنوان غذاهای سریع قلمداد کرد.

سس الفردو

سس الفردو نوعی سس ایتالیایی است که از خامه پرچرب کره وفلفل تهیه می گردد. این سس نخستین بار در سال ۱۹۱۴توسط الفردو دی للیلو برای همسر حامله اش که سس های سنگین گوجه فرنگی برایش مناسب نبود تهیه گردید.

سس اصلی شناخته شده توسط این رستوران دار ایتالیایی حاوی  تخم مرغ هم بود. این سس با ما کارونی های پنه ریگاته و یا با سیب و پنیر هم سرو می شود که طعم لذیذ و به یاد ماندنی دارد ، این سُس از ترکیب مواد زیر تهیه می شود .

 

سس الفردو
خامه-فلفل سیاه-نمک-خردل-الیت مرغ-جوزهندی-سیر-کاری-قارچ

 

حسین مطیری منفرد ، سراشپز کافه ویو رستوران بابل

 

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *