فاضل عبیات: به کارگیری نیروهای بومی قطعاً در دستور کار عمرانی منطقه قرار خواهد گرفت

به گزارش شط پرس؛ عدم بهره برداری کامل از پروژه آبرسانی غیزانیه، وضعیت آب در منطقه و روستاهای اطراف غیزانیه هنوز به بازده مناسب نرسیده است.
بررسی شط پرس حاکی از آن است که وضعیت فعلی روستا هم اکنون با دو تانکر آبرسانی جهت تامین آب شرب این روستا در نظر گرفته شده و به اداره آبفا دستور اقدامات لازم ابلاغ گردیده.

هیئتی از مسئولان شرکت نفت نیز پس از بازدید و همراهی با معاونت امور عمرانی استانداری خوزستان خبر بهسازی امکانات روستایی را در آینده ای نزدیک دادند، در این راستا یکی دیگر از اقدامات شرکت نفت خدمات رسانی درمانگاه شرکت نفت به ساکنان روستاهای اطراف می باشد.

به نقل از خبرنگار شط پرس در منطقه غیزانیه، با توجه به این که روستای ملیگط ۴۰ دانش آموز دختر دارد بررسی وضعیت مدارس روستاها و علی الخصوص وسائط نقلیه دانش آموزان بسیار حائز اهمیت است.

یکی از تصمیمات مهم برای روستاهای منطقه بررسی وضعیت آلودگی این روستاها در شورای سلامت استان به عنوان اولین موضوع شورای سلامت آتی می‌باشد

فاضل عبیات تصریح کرد جهت ساماندهی به وضعیت منطقه باید وضعیت آلودگی ناشی از فعالیت تأسیسات نفتی مورد بررسی قرار گرفته و آلاینده های نفتی در این منطقه کنترل و به حداقل برسند.

ایشان ادامه داد که مسئله ساماندهی سایت زباله صفیره یکی از مسائل مهم مورد بررسی در این منطقه می باشد و نیازمند اتخاذ تدابیری جهت بهبود وضعیت آن است و اقدامات لازم به همراه جلسه شورای سلامت استان مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

معاونت امور عمرانی استانداری افزود: به‌کارگیری نیروی انسانی بومی با توجه به پتانسیل نیروی انسانی منطقه مورد پیگیری قرار خواهد گرفت که قطعاً بازدهی و بهره وری بیشتری به همراه خواهد داشت

کارگروه محیط زیست نیز بررسی پساب ها و مطرح کردن وضعیت محیط زیست منطقه در شورای سلامت و کارگروه مرتبط در استانداری را یکی از الزامات دانسته و تاکید کرد که این کارگروه قطعاً با حضور مسئولان نفت برگزار خوهد شد.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *