فرا تر از هر چیز

بی شک توجه مضاعف به (معلم .کلاس . مدرسه و آموزش و پرورش) جواب میلیونها سوالی است که در این رابطه مطرح می شوند. که چگونه می توانیم اجتماعی بدون جرم جنایت بیکاری سرقت اعتیاد زندان فساد خیانت و……. داشته باشیم ؟

رودخانه کشاورز و کشاورزی و پتروشیمی قادر به سیر کردن گرسنگان نیستند چرا که معلم است که اجتماع را سیر میکند چون تمام موارد نان زا تحت نظر یک مدیر با فکر اقتصادی قدرتمند قادر به انتاج و سازماندهی صحیح می باشند.

آن چیزی که می تواند یک کشور را طفیلی و ناتوان یا برعکس بی نیاز و مستقل کند یک دستگاه توانمند آموزش و پرورش است .

فقط یک نظام سالم و مطلوب آموزشی می تواند تحت عنوان مددکار اجتماعی آسیب های اجتماعی را ترمیم کند و قبل از ورود آنها تحت عنوان جنایتکاران به اجتماع از این موضوع جلوگیری کند و قادر است از قاتل آینده یک فرشته حال بسازد.

ما دینی را پذیرفته ایم که اولین کلمه ای که خدا با پیامبر در غار تکلم نمود کلمه “بخوان” بوده است و ما مفتخریم دینی را پذیرفته ایم که سرآغاز آن خواندن و نوشتن است /مبادله اسرا در قبال باسواد کردن مسلمانان کار را به جایی رساند که قرنها مسلمانان کدخدای جهان باشند.چرا که فونداسیون اسلام آموزش و پرورش است.

صیانت از مرزهای کشور قبل از اینکه وظیفه پادگان و سرباز و مرربان باشد وظیفه معلم و آموزش و پرورش است چون اگر معلم درس میهن پرستی را به بهترین شکل آموزش دهد جان بی ارزش ترین چیز در مقابل خاک خواهد بود یادمان نرود که دوران ضعف چین زمانی بوده است که دیوار چین ساخته شده بود چرا که با خیانت دربان دیوار چندین بار چین اسیر دشمنان شده بود.

در پایان با افتخار می بوسم دست تمام کسانی را که تاج زرین و طلایی معلمی را بر سر دارند باشد که تمام ناخدایان این کشتی اررشمند با تنیدگی تجارب ارزشمند خود در راستای بنای اجتماعی سترگ گام بردارند و تمام عناصر اجتماع این مقوله مهم را نصب العین قرار دهند و در راستای توجه و یاری به این دستگاه فوق العاده مهم یدی طولانی داشته باشند که ازدهارش به تک تک ما خواهد رسید و ملکی را آباد خواهد کرد.
من میبوسم دستان تمام کسانی که در قالب آموزگاری از پنجره آموزش مشغول تدریس عشق هستند.

در درس علوم زندگی تمام خوبیها و ارزشها را با هم مخلوط کرده اند و از آن چیزی به نام معلم ساخته اند . (روز تمام خوبی ها مبارک)

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *