مزیت های مطلق و نسبی اقتصاد خوزستان در سطح ملی

استان خوزستان در زمینه‌های مختلف اقتصادی از مزیتهای مطلق و نسبی فراوانی در سطح کشور برخوردار می‌باشد. بدون شک تاثیرگذاری این استان در تولید ملی، با بکارگیری مدیریت صحیح و علمی بیش از وضعیت موجود خواهد بود و با یک دید علمی مبتنی بر علم اقتصاد می توان چهره فقر را از رخسار این استان زدود.

علاوه بر نفت، گاز و پتروشیمی که نه تنها در سطح ملی بلکه جهانی این استان را مطرح و تاثیرگذار بیان نموده است، در زمینه‌های مختلف دیگر همچون کشاورزی، شیلات و آبزیان، گردشگری، حمل ونقل و آب و برق در سطح ملی و جهانی نیازمند دستیابی به جایگاه خود می‌باشد.

این استان با تنوع اقلیمی و تولید محصولات مختلف، در صورت مدیریت علمی‌تر و فعال نمودن صنایع جانبی و پائین دست، اشتغال و تولید را بشکل مضاعف رشد خواهد داد.

همچنین پیشینه تاریخی و آثار باستانی موجود در استان، زمینه و بستر مناسبی جهت جذب گردشگر و پویایی اقتصادی مبتنی بر آن را دارا می‌باشد.

از دیگر موارد مختلف از قبیل گذرگاههای مرزی، شیلات و فولاد که امید است بارویکرد علمی و استفاده از توان و پتانسیل فرزندان برومند این استان، شاهد استفاده بهینه از مزیتهای مطلق ومنحصر به فرد این استان باشیم.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *