مقام صهیونیست: الحاق کرانه باختری منجر به موجی از عملیات‌ها می‌شود

ژنرال «کامل أبو رکن» هماهنگ‌کننده فعالیت‌های کابینه رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی درباره اجرای طرح اشغال بخش‌های بزرگی از کرانه باختری هشدار داد.

شبکه رادیویی «گالگالاتز» معروف به رادیو ارتش اسرائیل امروز (سه‌شنبه) به نقل از أبو رکن گزارش داد: «حرکت کابینه اسرائیل به سمت الحاق کرانه باختری می‌تواند موجی از حملات تروریستی را در پی داشته باشد».

به نوشته وبگاه روزنامه «جروزالم‌پست»، وی طی جلسه‌ای خصوصی به «بنی گانتز» وزیر جنگ و «آویو کوخاوی» رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل هشدار داد که این طرح می‌تواند هماهنگی‌های امنیتی با تشکیلات خودگردان فلسطین را نابود کند.

بر این اساس، این نظامی ارشد صهیونیست در ادامه افزود که تغییر ساختار «حرم ابراهیمی» و قطع کمک‌های مالی به تشکیلات خودگردان فلسطین همزمان با تداوم اظهارات درباره اشغال کرانه باختری، تشکیلات را مجبور می‌کند که هماهنگی‌های امنیتی را لغو کرده و این نگرانی را افزایش می‌دهد که افسران پلیس فلسطینی سلاح‌های خود را به سمت اسرائیل بگیرند.

وی همچنین هشدار داد که نه تنها این تصمیم باعث موجی از خشونت‌ها می‌شود بلکه اجرای آن در تاریخی که کابینه جدید تل‌آویو اعلام کرده، عملاً غیرممکن است.

رژیم صهیونیستی بعد از شناسایی قدس به عنوان پایتخت این رژیم توسط آمریکا و انتقال سفارت این کشور از تل‌آویو به قدس، با حمایت‌های دولت ترامپ قصد دارد ۳۰ درصد از کرانه باختری فلسطین را به قلمرو خود ملحق و آن را رسماً اشغال کند.

مقامات و گروه های فلسطینی این اقدام را بخشی از طرح ضد فلسطینی آمریکا موسوم به معامله قرن می‌دانند و به همین دلیل خواستار قطع همکاری با آمریکا و اسرائیل هستند. تشکیلات خودگردان این هفته اعلام کرد که همکاری امنیتی و اطلاعاتی با تل‌آویو و واشنگتن را به حالت تعلیق درآورده است.

«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نیز طی سخنرانی در پنجاه‌وسومین سالروز اشغال شهر بیت‌المقدس بعد از جنگ شش روزه، با تاکید بر تداوم اشغال این شهر از سوی این رژیم، گفت بیت‌المقدس برای اسرائیل مهم است. (جزئیات بیشتر)

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *