همان طور که دوست داری فكر كن

نویسنده: امانی راشد


اسراء كاكولي نویسنده، رمان نویس و معلم کویتی. او از نوجوانی عاشق خواندن و نوشتن بود و ادامه داد . اولین کتاب او “کتاب همانطور که دوست داری فكر كن” محتواى كتاب خاطره بود ، سپس نوشتن رمان را ادامه داد و تخصص خود را در نوشتن رمان هایی با حقایق واقعی، مرموز و دور از تصور نوشت. و امر این در رمان “پشت صحنه های مردم” کاملا مشهود است نویسنده از واقعیت الهام گرفته و در آن تفاوت شخصیت های انسانی را مشخصا متمایز نشان داده، او در خصوص مورد بیماری روانی به خوبی آن را به تصویر می کشد. او در این رمان جریانی را با رمز و راز فراوان به همراه یک قتل را بیان نقل می کند.

اسراء کاکولی پیش از نوشتن رمان اش بر اساس شخصیت ها، همنشین وکلا، پزشکان و افسران شد تا اطمینان حاصل کند که کار او معتبر و بیانگر حقایق واقعی است. او همچنین رمانی به نام “گناه من نیست” منتشر کرد این رمان نیز با تم واقعگریی خلق شده و از ارزش زیادی نیز برخوردار است، با جرات می توان اذعان داشت هرکسی که آن را بخواند ناگذیر خود را در یکی از شخصیت های رمان می یابد. این رمان درباب نژادپرستی از دریچه نگاه به ملیت و در مورد یک زن غیر کویتی در کویت، نگاشته شده است، زنی که عاشق مرد نابینایی ست و نهایتا شکست عشقی می خورد، این رمان از جذابیت بالایی برخوردار است، لذا همه کسانی که رمان را می خوانند به شدت تحت تأثیر آن قرار می گیرند.

در کتاب اسرار ارواح ، دو داستان واقعی با هم ترکیب شدند و او یک رمان شگفت انگیز نوشته است، او در کتاب هایش بسیاری از مسائل اجتماعی را مورد بررسی قرار می دهد، به طوری که هر شخصیت در رمان یک مسئله اجتماعی را بیان می کند، و پس از هر مسئله نویسنده راه حل هایی ارائه می دهد.

آثار اسراء كاكولي: هرطور که می خواهی فکر کن، تقصیر من نیست، من به شما ترحم می کنم، در پشت صحنه مردم، اسرار روح، من بدون امید شما را دوست دارم. تمام کارها یک سال طول می کشد تا تمام شوند او همواره عنوان می دارد که از نوشتن لذت می برد. از نظر وی یک کار موفق کاری است که هدف و یک پیام خاصی داشته باشد و یک مسئله مهم اجتماعی را روشن کند.
نویسندگانی که تحت تأثیر آنها قرار گرفت: نزار قبانی، جبران خلیل جبران، آگاتا کریستی، و از نوشته های خودش : من بدون امید شما را دوست دارم.
از دریچه احساسات، الگوی او نزار قبانی است، و از دریچه رمز و راز، و از آنجا که عاشق رمز و راز است، آگاتا کریستی. به نظر وی خوانندگان عاشق خواندن رمان هایی هستند که دارای اعتبار واقعی هستند. به همین دلیل ، به نظر وی، با نوشتن و مطرح کردن موضوعات مهم اجتماعی و شناسایی راه حل ها، این امر به پیشرفت جامعه ما کمک می کند. هدف او ورود به عرصه نمایش و سینما است.وی برای کودک نمایشنامه ای نوشت که حاوی پیام مهمی برای کودک است و این نمایش در پایتخت برنده شد. او به عنوان یک زن، از طریق کتاب گناه من نیست، مشکلات زنان و راه حل های انان را مطرح کرد.

 

هر گونه کپی‌برداری از این مطلب، با ذکر نام منبع و مؤلف آن بلامانع است. copyright©

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *