پیام تشکر مؤسسه میسان به مناسبت افتتاح مضیف

نویسنده: باسم حمادی


حمایتها و دلگرمیها فرهنگ دوستان و تشویق عاشقان میراث فرهنگی در سطح استان و حتی خارج از استان و اصرار آنها بر معرفی فرهنگ و ادب و معماری خاص مردم منطقه عزم ما را مضاعف کرد که علیرغم همه سختیها آستین را بالا بزنیم و با نی و ملات کاهگل فرهنگ معماری سنتی این دیار را بازآفرینی کنیم.

در چهل و دومین فجر انقلاب اسلامی و مصادف با ولادت دخت نبی اکرم فاطمه اطهر سلام الله علیها تلاشها و حمایتها، تشویقها و کمکها نتیجه داد و شاهد حضور پرشور مردم فرهنگ دوست، مسئولین دلسوز و هنرمندان و خبرنگاران حوزه فرهنگ در مراسم افتتاحیه محوطه گردشگری میسان که با مساحت ۱۲۰۰ مترمربع که مشتمل بر مضیف نی، کپرو اتاق گلی، و سیاه چادر بودیم.

خدا را شاکر هستیم که توانستیم باراه اندازی این مجموعه فرهنگی چهار سازه از سبک زندگی مردم عرب استان گامی هر چند کوچک در معرفی میراث ملموس و ناملموس این دیار برداریم میراثی که منتسب و متعلق به قشر و گروه و جریان خاصی نیست و همه علی السویه در آن سهم دارند. بنده و دیگر اعضای گروه میسان هم همانند گذشته در تمام مناسبتهای مختلف خدمتگزار گردشگران و زوار بوده ایم به همان رویه خویش ادامه می دهیم.

در نهایت جا دارد از حضور و حمایت و دلگرمی همه افراد از جمله مسئولین استان و شهرستان، جامعه روحانیت، هنرمندان، شیوخ، اصحاب رسانه، شبکه های تلفزیونی، فعالان شبکه های مجازی، فعالان اجتماعی و سیاسی، داشته باشم قطعا اگر حمایتها و کمک دوستان نبود این اثر میراثی بازسازی نمی شد.

 

هر گونه کپی‌برداری از این مطلب، با ذکر نام منبع و مؤلف آن بلامانع است. copyright©

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *