چیکن اربیاتا

امروز میخواهم یک غذای فوق العاده ای را به شما پیشنهاد بدهم که خواص زیادی در ان وجود دارد و آن غذا چیزی نیست بجز چیکن اربیاتا غذای تند وخوشمزه که با خوردن ان به نهایت لذت خواهید رسید.

غذای تند طرفداران زیادی خصوصا در کشورهای چین وهند دارد، همچنین خوردن این غذاها فواید باور نکردنی برای سلامت بدن شما دارد.

(خواص فلفل سبز تند)
فلفل سبز تند به ان کوچکی حاوی مواد مغذی ویتامین ها ومواد ضروری هستند واقعا خوراکی باکیفیتی است ویتامین درون فلفل سبز برای جلوگیری از ازدیاد رادیکال های ازادی که موجب به وجود امدن بسیاری از امراض وبیماری ها می شوند مفید است و ویتامین A موجود در ان حاوی بتاکاروتن،لوتئین،زاگزانتین،کریپتو انتین است.

(خواص گوجه فرنگی)
گوجه فرنگی سرشار از ویتامین‌های C و A ، اسیدفولیك یا بتا كاروتن و مقدار كمی ویتامین‌های گروه B شامل B1، B2، B3، B5 و همچنین دارای مواد معدنی مختلف شامل كلسیم، فسفر، پتاسیم، فیبر، سدیم، گوگرد، كمی آهن، مس و روی نیز هست.

(خواص قارچ)(بهبود متابولیسم)
همانطور که میدانید ویتامین های گروه Bبرای سوخت وساز قندها وتامین انرژی ضروری اند انها همچنین کمک میکنند تا بدن چربی وپروتئین را متابولیزه کند قارچ هاحاوی مقادیر قابل توجهی از ویتامین های B هستند به طوری که ۱۰۰گرم قارچ ۳۰تا۴۴درصد نیاز روزانه به ویتامین های Bرا تامین میکند

(طرز تهیه سس تند اربیاتا)
به نوبت شروع میکنیم
۱) پیاز خلالی ۳۰۰گرم سرخ شده
۲)  زرد چوبه ۸ گرم
۳) سیر خورد شده ۱۲گرم
۴) فلفل سبز تند ۶۰ گرم حلقه ای ریز خورد شود
۵) رب گوجه ۵۰۰گرم
۶) الیت مرغ ۳عدد
۷) پودر فلفل قرمز ۴گرم
۸)اوریگانو ۴گرم
۹) گوجه ابپز شده پوست کنده شده ۲کیلو
۱۰) اب خیلی کم

باهم روی اجاق گاز میکس می شوند و پس از میکس کردن ۵دقیقه باشعله خیلی کم می گذاریم حرارت بخوره وبعد از این ۵دقیقه سس ما امادس
بصورت جداگانه ماکارونی پنه ریگاته آبپز می کنیم
مرغ مرینت شده از قبل سرخ میکنیم بعد ماکارونی وسس تند اربیاتا را اضافه میکنیم وبعد از کمی حرارت چیکن اربیاتای ما اماده سرو می شود، با گارنیش مخصوص خودتون.

 

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *