گیاه خاکشیر و یا به تورکی شیورون 

نویسنده: باقر خنیفر


در زبان عربی با نامهای خبّه، شغاري، شمشم، خمخم، خیرو، خیري، ملکة الليل آن را مي شناسند.  و در انگلیسی Descurainia sophia . دانه ای ریز با طبع سرد که دمای بدن را کاهش میدهند و عطش را در تابستان برطرف می کنند. در هر ۱۰۰ گرم حاوی ۵/ ۲۷ گرم  پروتئین و ۳۳ گرم چربی می باشد. اين گیاه خواص ضد باکتری و برطرف کننده التهابات پوستی را دارد و با ترکیب آن با عرق کاسنی ( عشبة الهندباء) جهت رفع شوره سر و انواع جوش و خارش هاى پوستی را از بين مي برد.

در هزم غذا کمک کرده دستگاه هاضمه را بهبود و یبوست را در زنان آبستن رفع میکند به شرطی که استعمال خاکشیر در ماه آخر بارداری باشد و خروج جنین از شکم مادر را تساهل مي بخشد. همچنین یبوست و اسهال کودکان را بهبود  و دستگاه هاضمه را  از هر گونه باکتری موجود  پاکسازی میکند ، توصیه میشود صبحانه ی کودک ترکیبی از شیر تازه گاومیش  و خاکشیر باشد. برای درمان فشار خون با خاکشیر، مقداری از آن را در هاون کوبیده و با مقدار کمی آب ترکیب کرده  وشب  به کف پاها بمالید و صبح شستشو کنید .

برای درمان سنگ کلیه با خاک شیر  آن را ۲۱ شبانه روز در آب قرار دهید و سپس با سرنگبین ترکیب کنید و میل شود. مصرف خاکشیر بوی بد دهان را از بین میبرد و ترشحان زنان را قطع میکند و زخم ها رابهبود و روده را از تمامی میکروب ها و باکتری ها پاک می کند. نقرس، حسبه،  آبله،  مخملک، بثورات جلدی و گرفتگی صدا و درد گوش را به سادگی درمان می کند. خاكشير اشتها آور  است و پودر کوبیده آن ورم پستان را تسکین می دهد. مصرفش با آب ولرم، مسهل و با آب سرد و شکر درمانگر اسهال می باشد .

احتیاط ؛

این اشخاص خاکشیر مصرف نکنند
:

  • کسانی که ورم معده دارند
  • کسانی که سرد مزاجند
  • کسانی که از درد مفاصل رنج میبرند حتما” آن را با عسل و نعناع ترکیب کنند
  • اشخاصی که پس از مصرف خاکشیر سر درد میگیرند در ترکیبشان با خاكشير ،  کتیرا را بگنجانند
  • شربة النملة نوش جانتان

رمضان کریم
باقر خنیفر، هفتم رمضان _١٤٤٢

 

 

هر گونه کپی‌برداری از این مطلب، با ذکر نام منبع و مؤلف آن بلامانع است. copyright©

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *