یکی از چهره های فرهیخته اهواز قدیم، به رحمت ایزدی پیوست

به گزارش شط پرس “محمود وائلی زاده” یکی از محققین و پژوهشگران شبکه آبیاری دز، به علت کهولت سن درگذشت.

ایشان در دوران خدمت کاری خود ریاست اداره توزیع آب شبکه آبیاری دز، مشاور امور آب و کشاورزی شرکت بهره برداری شمال خوزستان و سرپرست مرکز تحقیقات کشاورزی صفی آباد دزفول را بر عهده داشتند و خدمات قابل توجهی را در حوزه آب وکشاورزی تقدیم این خطه نموند.
به گزارش شط پرس وبه نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه آبیاری دز، این پژوهشگر فرهیخته، علاوه بر نظارت بر چندین پایان نامه علمی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و تهیه مقالات علمی متعدد در مجامع علمی کشور، پژوهش علمی معرفی شبکه آبیاری دز با عنوان “عمران شبکه آبیاری سنتی دز و تاثیر آن در توسعه کشاورزی و اقتصاد خوزستان” را پس از ۱۳ سال تحقیق مستمر به سرانجام رساند.
این پروژه ارزشمند علمی در سه جلد با پشتیبانی علمی و مالی شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری شمال خوزستان و حمایت دفتر تحقیقات و استانداردهای شبکه های آبیاری و زهکشی سازمان آب و برق خوزستان تهیه شد و مرجع علمی خوبی برای متخصصان، کارشناسان، اساتید، دانشجویان و کارگزاران بخش آب و کشاورزی کشور محسوب می شود.


گفتنی است در دو همایش جداگانه در شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری شمال خوزستان و مجتمع فرهنگی سینمائی دزفول در سال های ۱۳۹۱ و ۱۳۹۵ از خدمات علمی مهندس محمود وائلی زاده با حضور مسئولان استانی و محلی تجلیل شد.
به گفته نزدیکان وی بدلیل شرایط بهداشتی اخیر، پیکر این پژوهشگر پیش کسوت در قطعه ۶ بهشت آباد اهواز بدون تشریفات به خاک سپرده شد.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *