یک ربع مانده به آخر

فائقه درویش، متولد سال ۱۳۶۵، کارشناس ارشد رشته‌ی روزنامه‌نگاری است که پس از ده سال فعالیت در حوزه‌ی رسانه و خبر، از سال ۱۳۹۶ به صورت تخصصی به نوشتن رمان روی آورده است.
رمان “یک ربع مانده به آخر” اولین اثر چاپی این نویسنده به شمار می‌رود. دو مجموعه‌ی شعر و دو رمان دیگر نیز از این نویسنده در مرحله‌ی بازخوانی و ویرایش است که پس از اتمام، در آینده‌ی نزدیک به چاپ خواهد رسید.

رمان “یک ربع مانده به آخر” یک رئال عاشقانه‌ی عرفانی است که قصد دارد مخاطب را به چالش تغییر نگرش دعوت کند و در نهایت او را به سمت تحولی درونی سوق دهد.
تمام هدف من از نوشتن این رمان در مقدمه‌ی آن آمده است. چنانچه هر انسانی همواره با این تصور که از عمر دنیایش یک ربع بیشتر باقی نمانده است زندگی کند؛ آن‌وقت معنای لمس حقیقی ثانیه‌ها و لذت هم‌آغوشی با زندگی را خواهد چشید.
شخصیت اصلی این رمان، هر یک از ما انسان‌ها هستیم که عواملی درونی و بیرونی گاه و بی‌گاه ما را سمت بی‌انگیزگی و پوچی سوق می‌دهد. بنابراین اهمیت ایجاد انگیزه، کسب تجربه، تغییر نگرش و رهاشدگی در آغوش عشقی زوال ناپذیر در قالب این داستان به مخاطب گوشزد می‌شود.
از طرف دیگر، خواندن این رمان فرصتی را در اختیار مخاطب قرار می‌دهد که در طول داستان به صورت ساده و راهبردی با تفسیر اشعار مولانا آشنا شود.

هدف من از نوشتن این رمان ارائه‌ی داستانی صرفا عاشقانه نبود؛ بلکه با بهره‌گیری از کتاب‌هایی که به شرح موضوعی مثنوی معنوی پرداخته‌اند؛
از جمله کتاب “میناگر عشق” نوشته‌ی کریم زمانی، قصد داشتم به ارائه‌ی راهکارهایی در مواجهه با مسائل مختلف زندگی از جمله عشق، خیانت، شادی، غم، مرگ و…. از زبان حضرت مولانا بپردازم.

این کتاب در نهایت با قطع وابستگی‌های بیرونی و رسیدن به احساس خوشبختی و رضایت درونی بدون آن‌که این خوشبختی منوط به حضور فردی در زندگی انسان باشد به پایان می‌رسد. پایانی که امیدوارم مخاطبم را به آغازی دوباره متصل کند.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *