مردانی در آفتاب

رمان “مردانی در آفتاب” اثر “غسان کنفانی” نویسنده‌ی فقید فلسطینی است که توسط مریم نفیسی‌ راد ترجمه و در بهار ۱۳۹۹ از انتشارات شانی منتشر شده است. این کتاب به سبکی بی‌نظیر با تعلیق و کشش بالا نوشته شده و تاکنون توانسته جوایز متعددی همچون جایزه‌ی اصدقاء الکتاب لبنان، جایزه‌ی “منظمة الصحفیين العالمية/سازمان جهانی روزنامه ‌نگاران” و هم‌چنین جایزه‌ی اللوتس کتاب آسیا و آفریقا را از آن خود کرده است.
فیلم “فریب خوردگان” بر اساس این رمان ساخته شده که جایزه‌ی طلایی جشنواره‌ی قرطاج فیلم‌های عربی و آفریقایی را به خود اختصاص داده و همچنین ‌به‌ عنوان صد فیلم برتر سیاسی تاریخ جهان انتخاب شده است.

در این رمان سه مرد فلسطینی، از سه نسل مختلف، قصد مهاجرت قاچاقی از فلسطین به کویت را دارند. هرکدام غرق در مشکلات خود اعم از مشکلات مالی هستند و همین امر باعث می‌شود که برای پرداخت مبلغی کمتر و در عین حال انتخاب راهی سهل ‌الوصل ‌تر با راننده‌ ابوالخیزران همراه شوند.

در کتاب مردانی در آفتاب با ترجمه‌ای خوب و روان و کاملا حرفه‌ای روبرو هستیم. مردانی در آفتاب یکی از پرطرفدارترین و جذاب‌ترین کتاب‌هایی است که به خواننده نشان می‌دهد برای زندگی بهتر می‌توانیم در وطن خودمان تلاش کنیم و خطر مهاجرت را به جان نخریم.‌

کتاب مردانی در آفتاب با جلد پالتویی شومیز و قیمت حداقلی از نشر شانی منتشر شده و در حال حاضر در کتاب‌فروشی‌های معتبر کشور موجود است.‌ همچنین این کتاب را می‌توانید از سایت نشر شانی تهیه کنید.

در هر صفحه از این کتاب با ترجمه‌ای روان همراه با جملات مفهومی و پندآموز رو‌به‌ رو هستیم که به شیوه‌ی پازلی و با تعلیق بالا نوشته شده است.

مردانی در آفتاب رمانی غم‌بار و رعب‌انگیز است. شخصیت‌های داستان خیلی خوب پرداخته شده‌‌اند و روایتی ماندگار را در ذهن مخاطب به نمایش می‌گذارند. آن‌گاه که عرصه‌ی زندگی، بانگِ کمبودها و نداری‌ را سر می‌دهد، در این جریانِ ناراحت‌کننده، شخصیت‌ها تبدیل به افراد جدیدی می‌شوند که با رویا و آرزو پا به مسیر سیلاب می‌گذارند. سیلابی از مشکلات و سختی‌ها که در فرسایشِ مسیر از آن‌ها سایه‌ای خاکستری باقی می‌ماند.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *