کلانشهر اهواز؛ مرد میدان می خواهد

نویسنده: محمد نبهان انتخابات ششمین دوره شورای شهر اهواز نزدیک است، ۷۳۹ نفر برای انتخابات شورای شهر اهواز شرکت کرده اند که در این بین ۸۶ درصد از داوطلبان دوره ششم انتخابات مرد و ۱۴ درصد از آن ها زن هستند. ۹۶ درصد از داوطلبان این دوره بدون سابقه نمایندگی…

گفتمان تغییر به نفع مردم

نویسنده: محمد نبهان به نظر می آید تغییرات جدی پیش روی پیکره متزلزل ساختمانی ست که اداره استان خوزستان را پیش تر در دست داشت. برچیده شدن مناسبات گعدیه ای به مفهوم سیاسی - بومی آن، یکی از اساسی ترین اقداماتی ست که می تواند این اقلیم را از چنگال…

آماده پرواز شوید

Apps Development

This is flip box description.

Web Development

This is flip box description.

»گفتگوی اختصاصی با بیژن عبدالکریمی: مهم ترین مسئله امروز ما ” ایران شدن ایران “

 

مسئله امروز ما «فمنیسم» نیست؛ معنایش این نیست که می خواهم بگویم که در کشور ما به زنان ستم نمی شود، یا فرهنگ مان مردسالارانه نیست، بلکه فقط می خواهم بگویم مسئله اصلی امروز ما تعارض زن و مرد نیست.
یا نمی خواهم بگویم ما مسئله فقر یا بی عدالتی اجتماعی نداریم، و نباید به فقرا رسیدگی کنیم. اما فقط می خواهم بگویم مسأله بی عدالتی اجتماعی معلول توسعه نایافتگی تاریخی ماست و ما تا بر این معضل غلبه پیدا نکیم، مسأله بی عدالتی اجتماعی ..

جهت مطالع ادامه گفتگو کلیک کنید

» شاخص رفاه لگاتوم ۲۰۱۹

رتبه بندی کشورها از منظر شاخصهای مختلف، به منظور یافتن تصویری شفاف از جایگاه آنها در فضای جهانی، موضوعی است که مورد توجه سازمانهای بین المللی قرار دارد.

مقایسه ی بین کشوری شاخصهای اقتصادی، علاوه بر تعیین جایگاه کشورها در میان اقتصادهای مختلف، امکان بررسی سیاستهای اتخاذ شده و پیشرفتهای حاصل از این سیاستها را نیز مهیا می سازد.
بنابراین، مقایسه و رتبه بندی کشورها از نظر شاخصهای مختلف، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

جهت دانلود این گذارش بر روی پی دی اف زیر کلیک کنید:

Legatum-2019

پشتیبانی و حمایت ما، موتور محرکه کسب و کار شماست